Nie obyło się bez emocji!

Pierwszy dzień festiwalu już za nami. Widowni towarzyszyła nie tylko dobra muzyka. Mogli oni rozkoszować się równie dobrą pogodą.

50. jubileuszowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu otworzyła Joanna Moro utworem Anny German „Człowieczy los”.

Zobacz wykonanie piosenki „Człowieczy los” Joanny Moro
Zaraz po niej na deskach amfiteatru stanął zeszłoroczny zdobywca SuperPremier – zespół Enej.

Ich występ rozgrzał opolską widownię, jednak do całkowitego rozpalenia brakowało 10-ciu gwiazd walczących o nagrodę im. Karola Musioła, za najlepszą premierową piosenkę. Znalazły się wśród nich m.in.: Natalia Przybysz z utworem „Niebieski” inspirowanym muzyką Janis Joplin

Zobacz wykonanie piosenki „ Niebieski” Natalii Przybysz

oraz zespół Varius Manx, który wykonał „Mamy teraz siebie”.

Zobacz wykonanie piosenki „Mamy teraz siebie” Varius Manx

Galę poprowadził Artur Andrus, a atmosferę konkursowego napięcia rozluźniała Katarzyna Kwiatkowska wcielająca się w role znanych i lubianych Polek. Po występach przyszedł czas na rozdanie nagród. SuperPremiery 2013 decyzją widzów zdobyli bracia Golec. Na tym się nie skończyło. Do artystów z Milanówka powędrował także tytuł „Artyści bez granic” oraz wyróżnienie przyznawane przez słuchaczy Polskiego Radia.

Zobacz wykonanie piosenki „Młody Maj” Golec uOrkiestra

Zobacz wręczenie nagród

Maryla Rodowicz na deskach opolskiej sceny po raz pierwszy stanęła 33 lata temu. W tym roku przypadło jej miano prowadzenia SuperDebiutów oraz wybór uczestników tego konkursu. „Wariatka Tańczy” to przebój, którym wokalistka otworzyła drugą część opolskiego festiwalu. Towarzyszył jej Borys Szyc.

Zobaczy wykonanie piosenki „Wariatka Tańczy” Maryli Rodowicz i Borysa Szyca

Młodzi wykonawcy zaprezentowali najpopularniejsze piosenki z repertuaru Maryli. Konkurs rozpoczął zespół Singing Bird, czyli Śpiewające Ptaki piosenką Sing, Sing.

Zobacz wykonanie piosenki „Sing, sing” Singing Birds

W Opolskim amfiteatrze można było usłyszeć także „Ludzkie Gadanie”  w wykonaniu Eden Express, czy utwór „Dobranoc” przygotowany przez Martę Podulki.

Zobacz wykonanie piosenki „Ludzkie Gadanie” Eden Express

Zobacz wykonanie piosenki „Dobranoc” Marty Pobudki

Natalia Sikora zaskoczyła widownię nie tylko nową fryzurą. Nowatorska aranżacja piosenki „Konie” przekonała widzów do oddania na nią głosów. W ten sposób zwyciężczyni The Voice of Poland 2 stała się laureatką nagrody Anny Jantar.

Zobacz wykonanie piosenki „Konie” Natali Sikory