Starcie debiutantów w TVP1

TVP1 rozpoczęła emisję nowego programu rozrywkowego – „O! Polskie Przeboje”, w którym nieznani dotychczas wykonawcy walczą o możliwość wystąpienia w koncercie Debiutów podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (9-11.06.2017).

W programie „O! Polskie Przeboje” nieznani wykonawcy stają do muzycznego pojedynku. Tylko zwycięstwo gwarantuje udział w koncercie Debiutów. Przez trzy kolejne tygodnie jury i gość specjalny oceniają każdego z uczestników i decydują o tym, którzy przejdą do finałowej rywalizacji. Jest nią koncert na żywo, organizowany na koniec każdego miesiąca. W rywalizacji liczą się głos, umiejętności wokalno-muzyczne i piosenka. Zwycięzcę koncertu wybierają ostatecznie widzowie.

W sezonie wiosennym organizowane są trzy miesięczne rundy, zakończone koncertem na żywo. W sumie zobaczymy 3 koncerty, w trakcie których poznamy 3 zwycięzców. Czwarty zostanie wybrany na podstawie tzw. „dzikiej karty”.

Uczestnikami programu są debiutanci – młodzi wykonawcy występujący z własnym zespołem i śpiewający własne utwory. W programie występują też uznane gwiazdy polskiej sceny muzycznej, a wśród nich: Andrzej Piaseczny, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Feel, Kortez, Anna Karwan, Ira, Mesajah, Patrycja Markowska, Michał Szpak, Anna Wyszkoni. Wykonują oni swoje największe przeboje i opowiadają jak powstały ich piosenki (w ramach cyklu „Tajemnica przeboju”).

Ważnym elementem programu są również „Wiadomości festiwalowe”, w których stopniowo będą ujawniane kolejne nominacje do opolskich nagród, kształt koncertów, zaproszone gwiazdy itp. Reporterzy programu prezentują nowości z rynku muzycznego i wieści zza kulis.

Program prowadzą Anna Butrym, tłumaczka, mająca duże doświadczenie w konferansjerce i prowadzeniu szkoleń medialnych oraz Anna Maciejewska, dziennikarka związana z TVP Rozrywka. Program nagrywany jest w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Regulamin postępowania konkursowego mającego na celu wyłonienie czterech uczestników Konkursu Debiutów Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2017 w programie Telewizji Polskiej „O! Polskie przeboje”