Oni zaśpiewają w opolskich Debiutach

Trwa rywalizacja w programie „O! Polskie Przeboje”. Jej wynikiem będzie wytypowanie 4 wykonawców, którzy wezmą udział w koncercie Debiutów podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (9-11.06.2017). Trójka to będą zwycięzcy finałów miesiąca, a 4. debiutant otrzyma tzw. „dziką kartę”.

Jako pierwszy udział w Debiutach wywalczył Paweł Leon Krześniak z Ostródy. Występuje on pod pseudonimem LEON, a w odcinku programu i finale marca zaśpiewał piosenkę „Tylko powiedz”. W rozgrywce finałowej pokonał dwie dziewczyny: Kasię Lins i Agnieszkę Adamczewską. LEON to 22-letni gitarzysta i wokalista, obecnie studiujący w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 13 lat zakładając zespół NoXX. Następnie grał w zespole ŁOSOŚ, z którym pojawiał się na wielu festiwalach i konkursach rockowych, zdobywając główne nagrody. Obecnie Paweł postanowił rozpocząć działalność solową.

– Bardzo się starałem, żeby było jak najlepiej. Ale tak naprawdę na samym końcu nie byłem niczego pewien. Także były czyste emocje i niepewność. Nie spodziewałem się wygranej – powiedział LEON, zapytany po koncercie o dający mu zwycięstwo werdykt telewidzów.

„O! Polskie Przeboje”: Leon – „Tylko powiedz”