Zwycięzcy programu „O! Polskie Przeboje”

Zakończyła się rywalizacja w programie „O! Polskie Przeboje”. Ostatecznie zwycięzcy trzech finałów miesiąca nagrają wspólną płytę. Będą to: LEON, zespół Ogień i Dominika Ptak.

Jako pierwszy finał miesiąca wygrał Paweł Leon Krześniak z Ostródy. Występuje on pod pseudonimem LEON, a w odcinku programu i finale marca zaśpiewał piosenkę „Tylko powiedz”. W rozgrywce finałowej pokonał dwie dziewczyny: Kasię Lins i Agnieszkę Adamczewską. LEON to 22-letni gitarzysta i wokalista, obecnie studiujący w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 13 lat zakładając zespół NoXX. Następnie grał w zespole ŁOSOŚ, z którym pojawiał się na wielu festiwalach i konkursach rockowych, zdobywając główne nagrody. Obecnie Paweł postanowił rozpocząć działalność solową.

– Bardzo się starałem, żeby było jak najlepiej. Ale tak naprawdę na samym końcu nie byłem niczego pewien. Także były czyste emocje i niepewność. Nie spodziewałem się wygranej – powiedział LEON, zapytany po koncercie o dający mu zwycięstwo werdykt telewidzów.

Leon – „Tylko powiedz”

W finale kwietnia wygrał zespół Ogień piosenką „Mary Jane”. W rywalizacji o głosy widzów pokonał Beatę Spychalską i grupę Ravel. Grupa powstała w Kościanie w 2011 roku i została założona przez trzech muzyków z nieistniejącego już zespołu Lalka: Przemka Zakrzewskiego, Tomka Ratajczaka i Bartka Linke. W obecnym składzie są także: basista Michał Leśniewski i wokalista Filip Popow. W 2013 roku pojawiła się pierwsza płyta Ognia – promował ją singiel „Jak to będzie”.

– Ta Mary Jane jest takim wytrychem – imieniem, które można nadać każdej kobiecie. Z filmów się bardzo romantycznie kojarzy. A my i tak nazywamy ją pieszczotliwie Maryśką – wyjaśniali Filip Popów i Przemysław Zakrzewski z zespołu Ogień.

Ogień – „Mary Jane”

Najlepszą wokalistką maja okazała się Dominika Ptak. Zdolna 13-latka zdobyła ponad 74% głosów i pokonała Agę Damrych oraz zespól The Chance. Swoją piosenką oczarowała jurorów.

Dominika Ptak – „Tak jak wiatr”