Opole 2017 we wrześniu w TVP!

15, 16 i 17 września – w tych dniach Opole już po raz 54. zostanie stolicą polskiej piosenki. Występy pokaże Telewizja Polska, która z festiwalem jest od początku.

Telewizja Polska i Miasto Opole, mając na względzie wieloletnią dobrą współpracę przy organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także żywiąc nadzieję na kontynuację tej współpracy w przyszłości, ogłaszają, iż zawarły satysfakcjonujące obie strony porozumienie.

– To jest porozumienie przywracające drogę do festiwalu. Mam nadzieję, że wszyscy artyści, którzy wybierali się na opolski festiwal w czerwcu, będą dostępni również we wrześniu. Zwyciężyło porozumienie, a wszystko dla dobra polskiej kultury i polskiej piosenki – powiedział prezes TVP Jacek Kurski.

Ustalono, że Miasto Opole udostępni w tym roku TVP S.A prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Amfiteatr, w którym we wrześniu bieżącego roku zostanie zorganizowana przez Telewizję Polską 54. edycja KFPP w Opolu.

Telewizja Polska deklaruje, że dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna 54. KFPP w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu.

– Trzymamy kciuki za telewizję, trzymamy kciuki za występ artystów na tym festiwalu. Cieszę się, że wiele jubileuszy odbędzie się w Opolu – powiedział na konferencji prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.