Przebojowa niedziela

Cudowna muzyczna uczta z najwspanialszymi polskimi Gwiazdami i przebojami to absolutny hit 55. KFPP w Opolu. Fani w całej Polsce wysłuchali kanonu polskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu wielkich artystów polskiej piosenki w ramach dwóch gorących koncertów: „Od Opola do Opola” i recitalu „Piosenka nie da ci zapomnieć. Koncert przebojów stulecia”. W Amfiteatrze wzruszone tłumy i niesamowite emocje.

Wielkie gwiazdy „Od Opola do Opola”

Niedzielny koncert był jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tegorocznego Festiwalu. W ramach podsumowania najważniejszych muzycznych wydarzeń minionego roku na scenie zajaśniały gwiazdy: Edyta Górniak, Sławomir, Kasia Kowalska, Margaret, Natalia Szroeder, Wanda i Banda, Gromee&Ruda, Krzysztof Zalewski, Edyta Geppert, Kortez, Red Lips, Sarsa, Stanisława Celińska oraz Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem.

Ukochane hity Polski


Druga połowa wieczoru należała do pamiętnych hitów z ostatnich kilkudziesięciu lat polskiej muzyki w klasycznych i nowych interpretacjach. To muzyka, którą zna i kocha w Polsce każdy. „Piosenka nie da ci zapomnieć. Koncert przebojów stulecia” należał do: Edyty Górniak, Halinki Mlynkovej, Kombii, Natalii Szroeder, Katarzyny Cerekwickiej, Sławomira Uniatowskiego, Natalii Sikory, Małgorzaty Ostrowskiej i Darii Zawiałow, Rafała Brzozowskiego, Andrzeja Krzywego, Andrzeja Lamperta, Marka Piekarczyka, De Mono, Beaty Przybytek, Red Lips, Ryszarda Rynkowskiego, Feel, Red Lips, Damiana Ukeje, Łukasza Drapały, Ifi Ude, Katarzyny Moś i Łukasza Zagrobelnego.

Wzruszona publiczność na stojąco wysłuchała natchnionych, przejmujących piosenek-legend: m.in. „Lubię wracać” Wodeckiego z wykonaniu Sławka Uniatowskiego, utworu „Zegarmistrz światła” Tadeusza Woźniaka w wykonaniu Natalii Sikory, „Teksański” Hey, wyśpiewanej przez Red Lips, „Białej flagi” Republiki, w interpretacji Małgorzaty Ostrowskiej i Darii Zawiałow czy „Co mi Panie dasz” w wykonaniu Edyty Górniak.

Wanda Kwietniewska podwójną laureatką Nagród

Niedzielny wieczór to także nagrody. Wielką wyróżnioną 55. KFPP Opole 2018 jest Wanda Kwietniewska z legendarnego zespołu Banda i Wanda. To dla Artystki niezwykły rok: obchodzi 35-lecie pracy artystycznej.

W Opolu ulubiona Wanda fanów polskiego rocka została podwójną laureatką: Nagrody Dziennikarzy i Fotoreporterów, akredytowanych przy 55. KFPP w Opolu, oraz – w uznaniu całego dorobku artystycznego – Nagrody Stowarzyszenia Artystów SAWP, niezwykle cenionej przez wykonawców nagrody, przyznawanej przez środowisko muzyczne.