• Przebój na Mundial

  • Przebój na Mundial

  • Debiuty

  • Premiery

  • Ja to mam szczęście. Koncert piosenek literackich i kabaretowych stulecia

  • Od Opola do Opola

  • Piosenka Ci nie da zapomnieć. Koncert przebojów stulecia

  • Scena alternatywna

Od Opola do Opola

WIDEO

Kora – „Strefa ciszy” i „Ping pong”

WIDEO

Maanam – „Boskie Buenos” (1980)

WIDEO

Scena alternatywna: Król

NEWS

Przebojowa niedziela

WIDEO

Edyta Górniak – „Co mi Panie dasz”

WIDEO

Daria Zawiałow – „Ostatni”

HISTORIA FESTIWALU

LV KFPP – 2018

To były cztery dni wspaniałej muzyki i świetnej zabawy! Królem 55. KFPP w Opolu bez wątpienia został zespół Tulia, który w wielkim stylu wygrał koncert Premier. Podczas Debiutów najlepsze okazały się Girls on Fire i Siostry Melosik, a do historii przeszedł koncert przebojów stulecia pt. „Piosenka Ci nie da zapomnieć”, w których widzowie usłyszeli przeboje sprzed lat w niezwykłych aranżacjach.

LIV KFPP – 2017

Wspaniałe gwiazdy podczas jubileuszu Maryli Rodowicz, wyśmienite premiery, zdolni debiutanci i niezwykłe widowiska obejrzeli widzowie podczas 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

LIII KFPP – 2016

W Opolu w 2016 r. pojawiło się prawie 200 najlepszych polskich artystów. Widzowie docenili wysoki poziom artystyczny festiwalu. Były emocje i łzy wzruszenia oraz owacje na stojąco po recitalu Haliny Frąckowiak. Dzięki hitowi Mesajah „Wolne” w opolskim amfiteatrze królował letni klimat reggae, a magiczna „Night in Calisia” Włodka Pawlika była wyjątkowym wydarzeniem sobotniego wieczoru. Po raz pierwszy zaprezentowano koncert w ramach Sceny Alternatywnej.

LII KFPP – 2015

Po raz pierwszy w historii opolskiego Festiwalu koncert debiutów przygotowano koncert otwarcia SuperDebiuty ze Skaldami, który cieszył się wielkim powodzeniem. W TVP1 i TVP Polonia zebrał on ponad 4,1 mln widownię. Aż dwie SuperJedynki przypadły zespołowi Perfect.

LI KFPP – 2014

SuperPremiery z gwiazdami, 25-lecie Jacka Cygana i Ryszarda Rynkowskiego, SuperDebiuty z Niemenem, SuperJedynki z sensacyjnymi stylizacjami Maryli Rodowicz, widowisko folkowo-kabaretowe i gala jubileuszu 25-lecia wolnych wyborów – to wszystko wydarzyło się w Opolu!

FOTO