WIDEO

Marcin Szlachta – „Pędzą konie”

WIDEO

odc. 2 – Golec uOrkiestra

WIDEO

odc. 1 – Ania Wyszkoni

WIDEO

Joanna Siwik – „Biegnij przed siebie”

WIDEO

7 lat później

WIDEO

Na planie „Szansy na sukces”

HISTORIA FESTIWALU

LVI KFPP – 2019

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisali porozumienie roczne dotyczące szczegółów organizacji 56. Festiwalu Polskiej Piosenki. W czerwcu czkają nas cztery dni z najlepszą polską muzyką!

LV KFPP – 2018

To były cztery dni wspaniałej muzyki i świetnej zabawy! Królem 55. KFPP w Opolu bez wątpienia został zespół Tulia, który w wielkim stylu wygrał koncert Premier. Podczas Debiutów najlepsze okazały się Girls on Fire i Siostry Melosik, a do historii przeszedł koncert przebojów stulecia pt. „Piosenka Ci nie da zapomnieć”, w których widzowie usłyszeli przeboje sprzed lat w niezwykłych aranżacjach.

LIV KFPP – 2017

Wspaniałe gwiazdy podczas jubileuszu Maryli Rodowicz, wyśmienite premiery, zdolni debiutanci i niezwykłe widowiska obejrzeli widzowie podczas 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

LIII KFPP – 2016

W Opolu w 2016 r. pojawiło się prawie 200 najlepszych polskich artystów. Widzowie docenili wysoki poziom artystyczny festiwalu. Były emocje i łzy wzruszenia oraz owacje na stojąco po recitalu Haliny Frąckowiak. Dzięki hitowi Mesajah „Wolne” w opolskim amfiteatrze królował letni klimat reggae, a magiczna „Night in Calisia” Włodka Pawlika była wyjątkowym wydarzeniem sobotniego wieczoru. Po raz pierwszy zaprezentowano koncert w ramach Sceny Alternatywnej.

LII KFPP – 2015

Po raz pierwszy w historii opolskiego Festiwalu koncert debiutów przygotowano koncert otwarcia SuperDebiuty ze Skaldami, który cieszył się wielkim powodzeniem. W TVP1 i TVP Polonia zebrał on ponad 4,1 mln widownię. Aż dwie SuperJedynki przypadły zespołowi Perfect.

FOTO