XLVII KFPP - 2010

Edycja ta odbyła się bardzo nietypowo, bo w pierwszych dniach września.

Studio festiwalowe prowadziła Katarzyna Burzyńska a jednym z najważniejszych wydarzeń był koncert Serialowy Hit Lata. Nie zabrakło również sentymentalnej podróży w czasie koncertu „Piosenka jest dobra na wszystko". Artyści wykonywali utwory Kabaretu Starszych Panów. Niezapomniane i nieśmiertelne przeboje okazały się zaskakująco aktualne i tak samo jak dawniej bawiły publiczność. Wśród interpretatorów szlagierów niezapomnianego duetu znaleźli się Renata Przemyk, Grażyna Torbicka, Grzegorz Skawiński, Renata Drozd, Paweł Kukiz, Ada Fijał, Jerzy Połomski, Anna Wyszkoni, Video, Kasia Wilk. 

To był ważny festiwal dla grupy Kombii. Zespół otrzymał nagrodę TVP Polonia „Artysta bez granic” oraz odebrał platynową płytę. W latach PRL-owskiej szarości ich piosenki dodawały koloru polskim ulicom. Takie przeboje jak „Black and white” porywają do dziś publiczność nie tylko na opolskim festiwalu.

Niezapominanym występem był również wieczór Laskowik i Malicki. Znany i lubiany pianista partnerował legendarnemu satyrykowi i zapewnił mu błyskotliwą muzyczną oprawę.


Superjedynka Superjedynek:
IRA

Grand Frix 47. KFPP Opole 2010:
Zenon Laskowik

Nagroda TVP Polonia „Artysta bez Granic”:
Kombii

Nagroda Dziennikarzy i Fotoreporterów akredytowanych przy Festiwalu Opole 2010:
Doda.

GALERIA

7 ZDJĘĆ

Nagroda im. Anny Jantar w konkursie DEBIUTY:
Juliusz Nyk „Sen o Victorii”

SUPERJEDYNKI:
Przebój: „Nie mogę cię zapomnieć” Agnieszki Chylińskiej
Zespół: IRA
Wokalista: Stachursky
Wokalistka: Kasia Kowalska
Debiut roku: Volver
Płyta pop: „Modern Rocking” Agnieszka Chylińska
Płyta rock: „9” IRA
Płyta hip-hop: „Note2” Tede