SuperJedynki rozdane!

Drugi dzień festiwalu już za nami. W opolskim amfiteatrze rozbrzmiewały największe hity ostatnich kilkunastu miesięcy oraz niekończący się śmiech publiczności.

Tegoroczne SuperJedynki zostały przyznane w pięciu kategoriach: SuperPrzebój, SuperArtystka, SuperArtysta, SuperZespół oraz SuperWystęp.

Galę poprowadzili: czarująca śmiechem Katarzyna Pakosińska oraz spontaniczny Artur Orzech. Gospodarzom wymykały się niesforne żarty, natomiast sama prowadząca z wrażenia zapomniała mikrofonu.

Publiczność powitała zespół Enej z piosenką „Skrzydlate Ręce”, który otrzymał statuetkę w kategorii SuperPrzebój.

Zobacz wykonanie piosenki „Skrzydlate ręce” zespołu Enej

Ewelina Lisowska rozpędziła się tym razem nie tylko w stronę słońca ale i po tytuł SuperArtystki. – Atmosfera jest tutaj nieziemska – przyznała, zadowolona z opolskiego debiutu, wokalistka.

Zobacz wykonanie piosenki „Rozpędzeni w stronę słońca” Eweliny Lisowskiej

Rafał Brzozowski był tak blisko opolskiej publiczności jak nikt do tej pory i dzięki temu otrzymał statuetkę w kategorii SuperArtysta. Nagrodę Rafałowi wręczyła Anna Wyszkoni.

Zobacz wykonanie piosenki „Tak Blisko” Rafała Brzozowskiego

Na deskach opolskiego amfiteatru po raz kolejny stanął Enej. Tym razem walcząc o tytuł SuperZespołu. Jednak statuetka trafiła do grupy Pectus, która rozgrzała publiczność piosenką o ciepłej Barcelonie.

Zobacz wykonanie piosenki „Barcelona” zespołu Pectus

Największą gwiazdą wieczoru była jednak Beata Kozidrak. Wzruszona wokalistka dziękowała za 35 lat pracy artystycznej, a publiczność nie przestawała skandować – Beata. Z rąk artystki statuetkę, w kategorii SuperWystęp, otrzymał zespół Pectus.

Zobacz występ gwiazdy SuperJedynek – Beaty Kozidrak

Zaraz po koncercie SuperJedynek znani i uwielbiani polscy kabareciarze przenieśli widzów opolskiego amfiteatru do supermarketu, gdzie wszystko można kupić na raty, jednak wcześniej należy sprawdzić datę ważności. 

Zobacz występ grupy Ani Mru Mru – Supermarket

Marcin Daniec podzielił się ze wszystkimi, przygodami, które go spotkały w drodze do Opola. Jednak to Grupa MoCarta została namierzona przez fotoradar.

Zobacz występ Marcina Dańca – Jechaliśmy do Opola