Niezwykły koncert Jana Pietrzaka w Opolu

16 września (sobota) drugą część 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu uświetni koncert legendy polskiego kabaretu: „Jan Pietrzak. Z PRL-u do Polski”.

Jan Pietrzak wraz z młodymi artystami, których zaprosił do projektu, wykona swoje słynne utwory, które przeprowadzą widzów z „PRL-u do Polski”. W koncercie wystąpią m.in.: Paulina Grochowska, Zespół Zayazd, Julia Heichel, Bartek Kurowski, Natalia Sikora, Projekt Patrioci, Adam Kaczmarek, Grupa Świt, Nula Stankiewicz, Kasia Nova, Stanisław Klawe, Marlena Drozdowska i Ryszard Makowski.

Opolska publiczność i widzowie Jedynki usłyszą najbardziej znane utwory Jana Pietrzaka. Na 54. KFPP wykona m.in. „Żeby Polska była Polską”, „Niech żyje Polska”, „Aby do świtu” i „Co zrobimy z naszą wolnością”.

Jan Pietrzak jest twórcą i liderem dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach i Kabaretu pod Egidą, który obchodzi w tym roku 50-lecie swojej działalności. Ponadto autorem tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównanym komentatorem społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju.

TVP1 16 września (sobota) godz. 22.20 „Jan Pietrzak. Z PRL-u do Polski”.
Bilety na koncerty 54. KFPP Opole 2017 dostępne są na stronie!