Wieloletnia współpraca pomiędzy TVP a Miastem Opole

W czwartek 13 września 2018 roku Prezes TVP Jacek Kurski oraz Wiceprezydent Miasta Opole Przemysław Zych w obecności Marcina Wolskiego, Dyrektora Agencji Kreacji i Rozrywki Telewizji Polskiej podpisali umowę o wieloletniej współpracy pomiędzy Telewizją Polską a Miastem Opole.

Na mocy umowy TVP i Miasto Opole zorganizują przez kolejne trzy lata, w latach 2019-2021, kolejne edycje Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, przypieczętowując dotychczasowe sukcesy Festiwalu.

Umowa gwarantuje minimum 3 dni koncertowe z opcją czwartego dnia Festiwalu, w którym odbywałby się lubiany przez publiczność koncert Sceny Alternatywnej. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu 2019 odbędzie się w dniach 14-16 czerwca, zaś koncert muzyki alternatywnej, organizowany przez TVP Kultura, 17 czerwca.

– Cieszę się, że Telewizja z dużym sukcesem realizuje misję na polu kultury. Umowa gwarantuje kontynuację tradycji, która na stałe wpisała się w rytm najważniejszych i najbliższych sercu Polaków wydarzeń muzycznych – powiedział Jacek Kurski.

Festiwal, który gości w Opolu od ponad 50 lat, sprawił, że dziś o Opolu mówi się jako o stolicy polskiej piosenki – mówił wiceprezydent Miasta Opole Przemysław Zych. – To jest wielka tradycja i wielkie święto polskiej muzyki i artystów. Miasto Opole stara się do tej tradycji nawiązywać, organizując wiele imprez okołofestiwalowych, które dodają temu świętu atrakcyjności. Serdecznie zapraszamy na 56. edycję Festiwalu – dodał wiceprezydent Miasta Opole.

Prezes TVP podkreślił, że w interesie Telewizji jest możliwość długofalowego planowania wydarzeń artystycznych. – Dzięki wyprzedzeniu, z jakim została podpisana umowa już od dziś możemy planować koncepcję artystyczną przyszłorocznego Festiwalu – zauważył Jacek Kurski.

Trzy lata z Opolem