Scena alternatywna 2019

WIDEO

Miuosh – „Miasto szczęścia” / „Produkcja” / „Wizje”

WIDEO

Daria Zawiałow – „Malinowy Chruśniak” / „Hej hej!”

WIDEO

Natalia Nykiel – „Error” / „Total błękit”

WIDEO

Margaret & Sarsa – „Tak... Tak... to ja”

WIDEO

Edyta Górniak – „To nie ja”

WIDEO

Zwycięzcy koncertu Premier

HISTORIA FESTIWALU

LVI KFPP – 2019

Wielkie hity, gwiazdy polskiej sceny muzycznej i świetna zabawa! Tak było w Opolu podczas czterech dni 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Powody do radości mieli przede wszystkim Sargis Davtyan i Aleksandra Nykiel, którzy zdobyli najważniejsze nagrody podczas koncertu Debiutów oraz Marcin Sójka i Ania Karwan, którzy zgarnęli najwyższe laury w koncercie Premier. Opole uczciło też 30-lecie wolności koncertem „Nie pytaj o Polskę – #30LatWolności”, w którym wystąpili artyści, urodzeni po 1989 roku.

LV KFPP – 2018

To były cztery dni wspaniałej muzyki i świetnej zabawy! Królem 55. KFPP w Opolu bez wątpienia został zespół Tulia, który w wielkim stylu wygrał koncert Premier. Podczas Debiutów najlepsze okazały się Girls on Fire i Siostry Melosik, a do historii przeszedł koncert przebojów stulecia pt. „Piosenka Ci nie da zapomnieć”, w których widzowie usłyszeli przeboje sprzed lat w niezwykłych aranżacjach.

LIV KFPP – 2017

Wspaniałe gwiazdy podczas jubileuszu Maryli Rodowicz, wyśmienite premiery, zdolni debiutanci i niezwykłe widowiska obejrzeli widzowie podczas 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

LIII KFPP – 2016

W Opolu w 2016 r. pojawiło się prawie 200 najlepszych polskich artystów. Widzowie docenili wysoki poziom artystyczny festiwalu. Były emocje i łzy wzruszenia oraz owacje na stojąco po recitalu Haliny Frąckowiak. Dzięki hitowi Mesajah „Wolne” w opolskim amfiteatrze królował letni klimat reggae, a magiczna „Night in Calisia” Włodka Pawlika była wyjątkowym wydarzeniem sobotniego wieczoru. Po raz pierwszy zaprezentowano koncert w ramach Sceny Alternatywnej.

LII KFPP – 2015

Po raz pierwszy w historii opolskiego Festiwalu koncert debiutów przygotowano koncert otwarcia SuperDebiuty ze Skaldami, który cieszył się wielkim powodzeniem. W TVP1 i TVP Polonia zebrał on ponad 4,1 mln widownię. Aż dwie SuperJedynki przypadły zespołowi Perfect.

FOTO